logo

Plany na czerwiec oraz podsumowania

Dzień Rodziny

Mama i Tata – najpiękniejsze słowa świata.
18 maja świętowaliśmy nasz przedszkolny Dzień Rodziny. Minęło już prawie dwa tygodnie, a wspomnienia z tego radosnego wydarzenia ciągle są w nas żywe. Świętowanie rozpoczęliśmy od występów naszych pociech, do których wraz z Kadrą przygotowywały się długimi tygodniami. Praca nie poszła na marne bo z niejednego rodzicielskiego oka uroniła się łza wzruszenia, dumy i radości. Dzieciaki na prawdziwej, dużej scenie z pełnym zaangażowaniem wcieliły się w role kotków, ptaszków i nurków. Bardzo dziękujemy naszym Paniom za włożony trud w te przygotowania.

Kolejnym punktem programu był mini dzień otwarty naszego przedszkola wzbogacony o prezentacje zaprzyjaźnionych szkół: Kuźnicy i Płomienia, w których w przyszłości nasze dzieci mogą dalej kształtować się w oparciu o spójne katolickie wartości rozwijać już wypracowane nawyki i cnoty. Dzięki tej wizycie zarówno nowi rodzice jak i rodzice dzieci już obecnych w przedszkolu mogli się zapoznać z całym Węgielkowym projektem.

 

Po gościnnych występach przyszedł moment na prawdziwy „gwóźdź programu”, przedstawienie niespodzianka przygotowane przez rodziców dla dzieci. Na scenie pojawiła się Królowa Bajek, a także znani bohaterowie z ulubionych bajek także naszego dzieciństwa, był Jaś i Małgosia, była królewna Śnieżka z Krasnoludkami, Kopciuszek i Czerwony Kapturek. Do dzisiaj zastanawiamy się kto miał większą frajdę z tego przedstawienia, dzieci czy rodzice. Tak czy inaczej jesteśmy pewni, że z takim potencjałem na jednym przedstawieniu się nie skończy.

Rozpalone występami rodziców emocje musiała gasić jednostka zaprzyjaźnionej OSP z Żernicy. Bardzo dziękujemy Strażakom za odwiedziny i przyjemne ochłodzeni. Pozostały czas spędziliśmy na wspólnych zabawach i aktywnościach. Było wspólne wędkowanie i kajaki, stawaliśmy do rywalizacji w konkurencjach sportowych i sprawnościowych. Dla tych którzy wolą realizować się artystycznie były i przestrzenie do zagospodarowania na kartonowych domkach i foliach. A wszystko to w wyjątkowej świątecznej atmosferze radości.

Oczywiście było też coś dla ciała: przepyszne ciasta upieczone przez nasze mamy i przysmaki z grilla serwowane przez naszych ojców. Dzięki życzliwości Domu Kultury w Żernicy mogliśmy nieco odsapnąć i zjeść przy udostępnionych nam stołach i ławkach – dziękujemy za wsparcie. Już nie możemy się doczekać przyszłego roku!

 

Kalendarium

Czerwiec będzie w Naszym Przedszkolu miesiącem obfitującym w wydarzenia:

3.06 – Dzień Dziecka. Dzień zabaw i kolorów.

4.06 – Spotkanie dla mam. Kolory w wizerunku. Zaczynamy o 17.00 Dary stołu mile widziane.

6.06 – Odwiedzamy Gabinet Stomatologiczny

10.06 – Wizyta ratownika medycznego

11.06 – Wizyta Pszczelarza

14.06 – Wyjazd do Klubu Sportowego. Psychomotoryka na matach (starsze grupy, Orzełki i Wróbelki)

17.06 – Wycieczka Kolejką Wąskotorową w Rudach.

19.06 – Serdecznie zapraszamy na zakończenie roku w Naszym Przedszkolu
godz.: 15.00 Kaczuszki
godz.:15.20 Wróbelki
godz.:15.40 Orzełki
godz.:16.00 Uroczysta Msza Święta na zakończenie roku, która odbędzie się w Naszym Przedszkolu

20.06 – Boże Ciało

21.06 – dzień wolny

 

Wakacje

DYŻUR

Po intensywnym roku, pełnym nowych doświadczeń i wrażeń odpoczywamy i nabieramy sił na wrzesień. Od 24 czerwca do 31 lipca proponujemy dyżur przedszkolny dla dzieci, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia innej opieki. Przedszkole w tym czasie będzie otwarte od godziny 7.00 do 16.00. Dyżur ma formę zajęć opiekuńczych (zajęcia dydaktyczne nie są realizowane w tym czasie). Opiekę nad dziećmi oprócz Pań przedszkolnych mogą również sprawować dodatkowo zatrudnione opiekunki.

DEKLARACJA DLA RODZICÓW

Bardzo prosimy o przemyślaną decyzję. Zadeklarowanie chęci wzięcia udziału w dyżurze najpóźniej do 10.06 w agendzie lub mailowo. Po tym czasie nie przyjmujemy nowych zgłoszeń ze względów organizacyjnych.

SIERPIEŃ
W sierpniu nasze przedszkole będzie zamknięte – to czas szkoleń dla kadry i przygotowanie roku.

 

Newsy ze świata Kaczuszek, Wróbelków i Orzełków

ORŁY

W maju najstarsza grupa Orzełków przeniosła się w świat mórz i oceanów. Poznawali roślinność i zwierzęta żyjące w wodach. Na końcu salę zajęć zamienili w swój własny podwodny świat – była to niesamowita przygoda!

 

WRÓBLE

W maju grupa Wróbelków chętnie przeniosła się w kolorowy świat zwierząt egzotycznych. Dzieci z radością poznawały zwierzęta żyjące w odległych zakątkach świata. Mogły też samodzielnie stworzyć papugę, słonia czy żyrafę.

KACZUSZKI

Naszym przedszkolakom tak bardzo spodobało się sadzenie roślin, że musieliśmy wzbogacić nasz ogródek o nowe skrzynki na rośliny. Tym razem Kaczuszki przejęły pałeczkę i dumnie sadziły dynie, pomidory, ogórki. Nasze tablice dyżurów wzbogaciliśmy o nową funkcję Ogrodnika a teraz czekamy na efekty pracy przedszkolaków.

 

Dzień skupienia dla mężczyzn

19 czerwca 2019 – zapraszamy na dzień skupienia dla mężczyzn. Początek o godz. 17.30. Plan dnia skupienia: Msza św., lektura duchowa, rozważania modlitewne prowadzone przez księdza, osobisty rachunek sumienia. W trakcie można skorzystać również ze spowiedzi.