logo

Aktualności z przedszkola – 4 października 2019

Oficjalnie i z wielką radością informujemy, że funkcję ROKów w naszym przedszkolu objęli:

Joanna i Paweł Jarosz, grupa Kaczuszek,
Barbara i Jacek Gronek, grupa Wróbelków,
Agata i Wojciech Majewscy, grupa Orzełków.

W imieniu Rady Zarządzającej bardzo dziękujemy, że zgodzili się objąć tę funkcję i prosimy wszystkie rodziny o entuzjazm i pomoc w inicjatywach przez nich podejmowanych 🙂

Zajęcia dodatkowe

Od tego miesiąca chcielibyśmy uruchomić zajęcia dodatkowe w Naszym Przedszkolu.

Taniec

Zajęcia będą prowadzone najprawdopodobniej o godzinie 7.30, raz w tygodniu. Różne rodzaje technik tanecznych, prowadzone przez Panią zdobywającą doświadczenie taneczne w Teatrze Franciszka. Opłaty: 150 zł za I semestr (listopad, grudzień, styczeń), semestr II 200 zł (będzie to już cały semestr zajęć);

Robotyka i Kodowanie

Raz w tygodniu, o godzinie 15.30 w czwartek. Prowadzone naprzemiennie przez panią Marię Sobczyk, Karolinę Lindner i Grzegorza Głowackiego, tatę jednego z Orzełków oraz Wróbelków.
Zajęcia październikowe z Tańca oraz Robotyki i Kodowania będą darmowe, mogą brać w nich udział wszystkie zainteresowane dzieci, do końca października będziemy prosić o deklarację, kto na stałe będzie brać w nich udział. Opłaty: 150 zł za I semestr (od 1 listopad do końca pierwszego semestru), semestr II 200 zł (będzie to już cały semestr zajęć);

 

Pełne mundurki chlubą syna i córki!

Bardzo prosimy, aby dzieci przychodziły ubrane do przedszkola w PEŁNYM MUNDURKU! Mundurek to nasza tradycja, cecha. którą się szczycimy i odpowiedzialność rodziców na którą się Państwo zgadzają przystępując do projektu!

Za pełny mundurek rozumiemy: bluzę, spodnie,lub spodenki i koszulkę polo z długim lub krótkim rękawem. U dziewcząt zaś rajstopy czerwone lub granatowe, sukienkę bądź spódniczkę, koszulkę polo z długim lub krótkim rękawem i również bluzę.

Mamy na stanie nową dostawę i wszelkie niezbędne elementy można zakupić u Pani Karoliny Lindner. Za mundurki przychodzi osobne rozliczenie z Katowic na Państwa konto (nie jest to uwzględnione w wyprawce).

Ogłoszenia

Rozpoczął się sezon chorobowy. Bardzo prosimy, aby przyprowadzać do przedszkola zdrowe dzieci.

Bardzo prosimy o stałe uzupełnianie ubranek na zmianę. Kadrze jest szalenie przykro, kiedy nie ma już w co przebrać Państwa dziecka i powoduje to stres zarówno dla nauczyciela jak i Państwa dziecka.

Od następnego tygodnia możecie Państwo spotkać w szatni dwie osoby z grupy Orzełków, które będą pytać po kogo Państwo przyszli i kogo zawołać. Dzięki temu Nasze starszaki uczą się kolejnych kompetencji i nowego dyżuru a my chcemy przetestować nowy sposób odbierania. Gdyby powodowało to jakieś utrudnienia to bardzo prosimy o informację zwrotną.

17.10.2019 Konferencja Kocham i Wymagam

Drodzy Rodzice, zapraszamy na jesienny wykład z cyklu KOCHAM i WYMAGAM. Tym razem spotkanie będzie miało tytuł „Kształcić, wymagać, czy podążać za? Jak wspierać rozwój dziecka”.

Spotkanie poprowadzi Dobrochna Lama, która jest absolwentką The University of Sydney w Australii, pedagogiem i nauczycielem języka angielskiego, współtwórczynią i wieloletnią dyrektor pierwszych placówek Stowarzyszenia STERNIK w Polsce, konsultantem merytorycznym dla placówek edukacji spersonalizowanej w Polsce i zagranicą, wiceprezesem Europejskiego Stowarzyszenia Edukacji Zróżnicowanej i dyrektorem ds kształcenia w TDJ Foundation.

Zapraszamy 17 października 17.30 do auli nr 8 Wydziału Prawa i Administracji UŚ,
Katowice, ul. Bankowa 11b.