logo

Aktualności listopadowe

31 października 2019
Bal Wszystkich Świętych

1 listopada 2019
Wszystkich Świętych
(dzień wolny od zajęć dydaktycznych)

7 listopada 2019, godz. 18.00
Msza Św. W intencji naszego Przedszkola,
parafia Św. Michała Archanioła w Żernicy

8 listopada 2019
Dzień skupienia Pań
Kaplica św. Barbary przy centrum handlowym Silesia
(ul. Chorzowska 107) w godz. 17.30-19.40.

_________________________________

Kalendarium całego roku dostępne poniżej:
KALENDARIUM ROCZNE

 

ZA NAMI

Wrzesień

KACZUSZKI
We wrześniu grupa „Kaczuszek” – najmłodszych przedszkolaków poznawała przedszkole! Uczyliśmy się zasad panujących w przedszkolu i pracy w grupie. Chodziliśmy na spacery, a raz doszliśmy nawet do zagrody kóz! Poznaliśmy literkę A no i oczywiście przywitaliśmy panią jesień. Wrzesień był to czas zawiązania pierwszych przedszkolnych przyjaźni.

WRÓBELKI
Nasze rodziny i zawody – to tematy, które towarzyszyły Wróbelkom we wrześniu. Dzieci chętnie przedstawiły całej grupie swoje rodziny, z dumą pokazując zdjęcia czy rysunki. Poznaliśmy także różne zawody, także zawody naszych rodziców! I zastanawialiśmy się, kim zostać w przyszłości… Może mechanikiem samochodowym? Albo astronautą? Cały miesiąc zakończyła ciekawa wycieczka do stolarni, gdzie pracuje jeden z wróbelkowych Tatusiów!

ORZEŁKI
Bom dia! We wrześniu wędrowaliśmy po kontynentach w rytm piosenki Nasza kula ziemska. Co tydzień Orzełki otrzymywały paczki z różnych stron świata. Dla chcącego nic trudnego nauczyliśmy się nawet jeść pałeczkami prosto z Chin, kosztowaliśmy egzotycznych owoców to był cudowny czas.

Dyniowy dzień w Przedszkolu
Wiosną zakładaliśmy przedszkolny ogród, a jesienią czas na zbiory! Na naszych oczach wyrosły dorodne dynie, które wspólnie zerwaliśmy.

Każdy przedszkolak miał okazję sprawdzić, co jest w środku, jak wyglądają i pachną. Później wspólnie je wydrążyliśmy i przekazaliśmy do kuchni, a następnego dnia czekała nas miła niespodzianka! Pan Jarek, Tata jednego z Orzełków razem z ekipą z Kredens Śląski przygotowali dla nas prawdziwą dyniową ucztę: pyszna dyniowa zupa-krem, dyniowe racuszki, a na deser piękne dyniowe ciasto! Dzięki nim przedszkolaki przekonały się, że ich praca w przedszkolnym ogrodzie naprawdę przyniosła owoce!

 

Dziękujemy!
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w świętowanie Dnia Nauczyciela!!! Było wesoło i słodko. Dzieci były zadowolone, kwiaty pachnące, a Panie uśmiechnięte! Najważniejszy jest uśmiech dziecka, ale gesty rodziców pokazujące, że doceniają Państwo
naszą pracę również potrafią dodać sił i skrzydeł.

Muzyka
Pani Aneta Promna, dotychczasowa nauczycielka muzyki, otrzymała możliwość dodatkowego rozwoju muzycznego na elitarnym kierunku dyrygentura i wobec nadmiaru obowiązków podjęła decyzję o rozstaniu z naszym przedszkolem. Życzymy jej powodzenia i sukcesów! W zastępstwie za nią zajęcia muzyczne prowadzi Pani Agnieszka Strzodka, studiująca na Akademii Muzycznej, specjalistka w dziedzinie edukacji artystycznej, flecistka w orkiestrze dętej i nauczyciel gry na pianinie.

PRZED NAMI

Bal Wszystkich Świętych!
Już 31 października w Naszym Przedszkolu odbędzie się Wyjątkowy Bal. Prosimy o przyprowadzenie dzieci do sali w strojach Świętych lub Aniołów. Tego dnia cały czas poświęcimy zabawom związanym z tematyką świętości. Prosimy o pozostawienie w szatni rzeczy na zmianę, aby dziecko miało możliwość przebrania się, jeśli strój zacznie je krępować. To będzie wyjątkowy dzień, który ma pokazać naszym dziecko, że to właśnie to, co dobre i piękne jest tak fascynujące!

Bal Rodziców 01.02.2020!
Serdecznie zapraszamy na absolutnie wyjątkowy Bal, już choćby z tego powodu, że jest organizowany dla Rodziców naszego przedszkola przez Rodziców! Pięknym wzorem Węgielka chcemy rozpocząć organizowanie naszego Balu Przedszkola Rodzinnego. Bal ten ma na celu umacnianie więzi małżeńskiej poprzez zorganizowanie czasu dla małżonków na wspólny taniec i zabawę w miłym towarzystwie. Lista na której można zgłosić chęć swojego uczestnictwa będzie otwarta do 13.12.2019. Koszt balu 280,00 za parę.

Od organizatorów prośba o wpłacenie zadatku w wysokości 140,00. Jeśli dla kogoś te kwoty są za wysokie, prosimy o maila do Agaty Majewskiej (ROK Orzełków). Prośby będziemy rozpatrywać w zależności od możliwości finansowych – tj. ilości zapisanych par. Prosimy o wpłatę na konto przedszkola z tytułem przelewu ” Darowizna na cele statutowe” oraz jednocześnie maila do Agaty Majewskiej (agatasmolkamajewska@gmail.com) z informacją, że dokonano wpłaty.

KIEROWCO DBAJ O BEZPIECZEŃSTWO PRZEDSZKOLAKÓW!!!

Drodzy Rodzice, niestety w ostatnich miesiącach bardzo rozpowszechniła się niebezpieczna praktyka podjeżdżania samochodem pod same drzwi przedszkola. Bardzo prosimy, aby tego nie robić, ewentualnie korzystać z tego rozwiązania tylko w razie absolutnie wyjątkowych wypadkach. Pamiętajmy, że mimo wszelkich starań, czasem jakieś dziecko wychodzi przed rodzicami, a jeśli samochód podjeżdża pod same drzwi w dodatku nieraz z dużą prędkością nietrudno o nieszczęście.

I TUTORING

Wraz z końcem listopada mija data pierwszego tutoringu. Bardzo prosimy o sprawne zapisywanie się na terminy.