logo

Grudniowe kalendarium

4 GRUDNIA 2019
wizyta Górnika

6 GRUDNIA 2019
wizyta św. Mikołaja

6 GRUDNIA 2019
Dzień Skupienia dla kobiet
(Katowice)

9 GRUDNIA 2019
wycieczka do BIBLIOTEKI
Kaczuszki

11 GRUDNIA 2019
wycieczka do BIBLIOTEKI
Wróbelki

13 GRUDNIA 2019
wycieczka do BIBLIOTEKI
Orzełki

18 GRUDNIA 2019
Przedszkolaki stroją choinkę

19 GRUDNIA 2019
Przedszkolaki ozdabiają pierniki pieczone przez mamy

21 GRUDNIA 2019
Dzień Skupienia dla mężczyzn – (Żernica)

23 GRUDNIA 2019 / PONIEDZIAŁEK
dyżur przedszkolny
(jeśli zostanie zgłoszonych minimum 10-cioro dzieci)

24 GRUDNIA 2019 / WIGILIA
Przedszkole zamknięte

Kalendarium całego roku dostępne poniżej:
KALENDARIUM ROCZNE

 

Za nami

PAŹDZIERNIK

WRÓBELKI
Za oknem już pierwszy śnieg, a my jeszcze wspominamy kolorowy październik! Przez cały miesiąc grupa Wróbelków realizowała projekt „LAS”. Przedszkolaki zamieniły się w małych badaczy, którzy chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o życiu lasu i jego mieszkańców. Przez cały ten czas towarzyszył nam plakat, na którym rysowaliśmy i zapisywaliśmy nasze odkrycia. Odwiedzili nas wyjątkowi eksperci – pani Madzia – skautka, która opowiedziała nam o swoich leśnych przygodach podczas obozów harcerskich oraz pan Piotr – prawdziwy leśniczy, który zna las, jak własną kieszeń!

ORZEŁKI
W październiku Orzełki omawiały tematy związane z jesienią. Wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Chrobrego by zobaczyć różnego gatunki drzew i grzybów. Z zebranych liści zrobiliśmy samodzielnie zielniki, które opisaliśmy wspólnie z całą rodziną. Był to wspaniały miesiąc poznawania i odkrywania walorów przyrody.

KACZUSZKI
W październiku Kaczuszki poznawały przyrodę i uczyły się jak rozpoznawać oznaki jesieni! Poznawały jak zmieniają się kolory liści, jaki może być ich kształt oraz jakie owoce dają drzewa jesienią!

 

LISTOPAD

KACZUSZKI
Listopad to miesiąc ważnych chwil w życiu każdego człowieka. Kaczuszki świętowały- Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny, czy Odzyskanie Niepodległości. Najważniejszym jednak wydarzeniem był Bal Wszystkich Świętych, na który Kaczuszki przybyły w przepięknych strojach różnych Świętych! Cóż to była za zabawa! W listopadzie Kaczuszki przeniosły się również w świat muzyki! Uczyły się czym jest muzyka i gdzie można ją spotkać, a co najważniejsze same zamieniły się w artystów, i stworzyły własne instrumenty!

WRÓBELKI
Listopad pełen kolorów? Tak, to możliwe! W tym miesiącu Wróbelki przeniosły się w świat malarstwa. Dzieci na hasło „farby” od razu szerzej się uśmiechają, więc dla wszystkich to była świetna zabawa. Próbowaliśmy różnych technik malarskich (łącznie z malowaniem stopami!), podziwialiśmy też piękne obrazy pani Basi – Mamy Ani z Wróbelków. Miesięczną malarską przygodę zakończyliśmy wycieczką autobusem miejskim do Domu Kultury w Żernicy, gdzie zobaczyliśmy wystawę malarstwa i razem z panem malarzem namalowaliśmy wspólny obraz, który wisi teraz w naszej sali!

ORZEŁKI
W listopadzie grupa Orzełków omawiała tematy związane z Naszą Ojczyzną. Z wielkim zapałem przygotowywaliśmy się do świętowania Dnia Niepodległości – samodzielnie wykonaliśmy kotyliony, namalowaliśmy flagi i uroczyście odśpiewaliśmy hymn. Do biblioteki udaliśmy się na warsztaty o św. Marcinie, gdzie wykonaliśmy lampiony na jego cześć. Udało nam się wykonać zespołowo czołgi, a w ostatnim tygodniu poznaliśmy bliżej naszą mała ojczyznę – Śląsk!

 

ADWENT

ORZEŁKI
Adwent to piękny czas oczekiwania na przyjście naszego Pana. Orzełki chcą swoimi dobrymi uczynkami przygotować swoje serca na jego nadejście. Każde dziecko zrobiło swój kalendarz adwentowy, który zawisł w sali. Codziennie będziemy w kalendarzu zaznaczać czy udało nam się wykonać dane zadanie adwentowe, które same Orzełki formułowały. Na weekend przedszkolaki najstarszej grupy otrzymają zadanie adwentowe do domu, jeśli uda się je wykonać w poniedziałek zaznaczą to w kalendarzu. Drodzy Rodzice zadanie każdego dnia będzie wywieszone na drzwiach naszej sali.

 

WRÓBELKI
Grupa Wróbelków przygotowuje swoje serca na urodziny Pana Jezusa. Dostaliśmy specjalną przesyłkę od Aniołka, a w niej pełno małych pudełeczek – po jednym na każdy dzień Adwentu. Codziennie przed porankiem będziemy sprawdzać datę i szukać zadania na ten dzień. Zadania wywieszamy na drzwiach do sali, żeby wszyscy rodzice mogli wiedzieć, nad czym pracujemy. Oprócz zadań specjalnych, każde dziecko ma własne zadanie (tutoringowe). Podczas pożegnania sprawdzamy, jak przez cały dzień udało nam się realizować zadania. Jeśli się udało, każdy może dostać 2 specjalne naklejki (1 za zadanie od Aniołka i 1 za swoje zadanie własne) i przykleić je na specjalnej choineczce, którą ozdabiamy w prezencie dla Małego Jezusa!

 

KACZUSZKI
W grupie Kaczuszek na czas Adwentu zagości piękny wianek Adwentowy, na którym będą odpalane świeczki podczas modlitwy na poranku. Codziennie po modlitwie Kaczuszki będą szukać na oknach koperty z numerkiem, którą przyniósł im Aniołek. Będą to wyjątkowe listy, a w nich specjalne zadania, mające na celu przygotować serduszka naszych maluchów na Narodzenie Pana Jezusa. Za każde wykonane zadanie w kalendarzu adwentowym będą przyklejać serduszko na dany dzień, czyli na dzień z takim samym numerkiem co list od Aniołka. Oczywiście za trud wkładany w tak ważne zadania pochwał nie zabraknie!

 

BAL RODZINNY

Jeszcze raz serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do zapisania się i wpłacenia całości bądź zaliczki na NASZ PIERWSZY PRZEDSZKOLNY BAL! To świetna okazja do tego, aby się lepiej poznać, pobyć w doborowym towarzystwie i wyjść na randkę z żoną czy mężem. Czekamy na WAS!!! 1.02.2020 r.- REZERWUJ TERMIN!!!

Lista na której można zgłosić chęć swojego uczestnictwa będzie otwarta do 13.12.2019. Koszt balu 280,00 za parę. Od organizatorów prośba o wpłacenie zadatku w wysokości 140,00. Jeśli dla kogoś te kwoty są za wysokie, prośba o maila do Agaty Majewskiej ( ROK Orzełków). Prośby będziemy rozpatrywać z zależności od możliwości finansowych – tj ilości zapisanych par. Prosimy o wpłatę na konto przedszkola z tytułem przelewu ” Darowizna na cele statutowe” oraz jednocześnie maila do Agaty Majewskiej (agatasmolkamajewska@gmail.com) z informacją, że dokonano wpłaty.

OGŁOSZENIA

19 GRUDNIA 2019
Przedszkolaki będą w czasie zajęć stroić pierniczki, wraz z Paniami w swoich grupach. Bardzo prosimy o upieczenie i przyniesienie tego dnia rano pierników, które będą nam służyć do wspólnej dekoracji. Za zaangażowanie DZIĘKUJEMY!

DRODZY RODZICE! ROBI SIĘ ZIMNO!
ROBI SIĘ ZIMNO! Pamiętajmy, że z Naszymi przedszkolakami wychodzimy codziennie , dlatego bardzo prosimy o ciepłe ubrania. Kurtki, rękawiczki, szaliki i ciepłe spodnie!!!

Choinka 🎄Przedszkolaki chętnie przyjmą żywą choinkę 🙂

 

KIEROWCO DBAJ O BEZPIECZEŃSTWO PRZEDSZKOLAKÓW

Drodzy Rodzice, jeszcze raz gorąco prosimy, aby nie podjeżdżać samochodem pod drzwi przedszkola. Miejscem pozostawienia samochodu jest parking! Pamiętajmy, że wszyscy razem tworzymy tę placówkę, jej atmosfera, zasady i bezpieczeństwo są również w Naszych rękach.