logo

Luty i marzec w przedszkolu

NASZE KALENDARIUM

20 LUTEGO 2020
Bal Przebierańców w Przedszkolu

29 LUTEGO 2020
Dzień Skupienia dla mężczyzn
(8.00–10.00 Przedszkole w Żernicy)

6 MARCA 2020
Dzień Skupienia dla Kobiet
kaplica św. Barbary przy ul. Chorzowskiej 107
(Silesia City Center)

7 MARCA 2020
Dzień otwarty Przedszkola Rodzinnego 10.00–13.00

ZA NAMI

Dzień Babci i Dziadka

Za nami przepiękny i pełen wzruszeń Dzień Babci i Dziadka! Pełen sukces tego dnia zawdzięczamy pełnej współpracy nas wszystkich! Bardzo się cieszymy, że dziadkowie licznie przybyli!
Przedszkolaki spisały się na medal! Panie pięknie przygotowały do występu swoich podopiecznych. Mamy i ojcowie okazali się niezastąpieni wspierając zaplecze gastronomiczne 🙂 To był wyjątkowy dzień! Za każdą pomocną parę rąk: DZIĘKUJEMY!

Bal Rodziców

Pierwszy BAL PRZEDSZKOLA RODZINNEGO za Nami! Agato dziękujemy za serce włożone w organizacje tego wydarzenia! Dziękujemy również szczególnie Michalinie i Basi za zmysł artystyczny! Wszystkim zaangażowanym dziękujemy! Było wspaniale. Na dowód tego przedstawiamy kilka opinii z ankiet. Widzimy się za rok 🙂

OPINIE:

  • Było świetnie! Zabawa cudowna, super pomysł z różami! Fajnie, że poznaliśmy nowych rodziców. Będziemy wspominać ten super bal do następnego 🙂
  • Fajna zabawa, a przy okazji integracja z ludźmi z którymi na co dzień nie ma czasu porozmawiać.
  • Oj! Jak było cudnie!!! Wodzirej extra!!! Zaskoczeniem były róże i przy wyjściu czekające na nas łakocie 😉 Nie byliśmy jeszcze na imprezie bezalkoholowej, ale musimy przyznać, że takiej zabawy jeszcze nie widzieliśmy!!!! Wszyscy się superancko bawili, naśmiali, natańczyli i to wszystko w tak doborowym towarzystwie!!!! BARDZO DZIĘKUJEMY!
  • Mam nadzieję, że za rok też będzie bal 🙂 Zapisuję się w ciemno ;-)” „Było super ! Ankietę wypełniłem szczerze bo pytacie ale jakbyście pytali co podobało mi się najbardziej to: – moja Żona czuła się świetnie, swobodnie, żadnych stresów, dawno nie widziałem Jej takiej zadowolonej – impreza w pełni profesjonalna, żadnych uchybień, z klasą, wszystko wyważone, do tańca i do różańca. – generalnie widać było że przyszły szczęśliwe małżeństwa. Można? Szacunek dla organizatorów!
  • Było super! Bardzo nam się podobało, szczególnie element „randki”. często chodzimy z mężem na randki, ale rzadko tańczyć. Zadbanie o kwiaty i czas dla siebie na parkiecie było po prostu świetne. Jesteśmy oboje zachwyceni i już zapisujemy się na kolejny bal!”

Tatusiowie czytają Przedszkolakom

W naszym przedszkolu rozpoczynamy w miesiącu lutym akcję: Poczytaj mi Tato! Zachęcamy wszystkich chętnych Tatusiów do grup swoich dzieci, aby przeczytać swoim córkom i synom oraz ich kolegom jakieś ciekawe opowiadanie lub fragment książki. Można poprosić Panie o aktualną lekturę na dany miesiąc lub przynieść coś, co sami znamy i lubimy dostosowanego do wieku dzieci. Czytanie musi być w godzinach między 9.00-15.00.

ZACHĘCAMY DO KONTAKTU Z WYCHOWAWCĄ!

17.02 Przebudowa przedsionka między salą Orzełków i Kaczuszek

17 lutego w poniedziałek z powodu małej i niespodziewanej dla nas przebudowy przedsionka łączącego salę Orzełków i Kaczuszek czekają nas drobne zmiany organizacyjne. Kaczuszki w tym dniu nie będą miały drzemki tylko krótki odpoczynek. Wróbelki i Kaczuszki zamienią się salami. W przedsionku będą trwały prace remontowe wstrzymywane na czas przejścia dzieci i porę obiadową. Świetlica będzie w sali Wróbelków.

17.02 Warsztaty kulinarne Orzełków

W poniedziałek 17 lutego grupa Orzełków wybiera się na wycieczkę do restauracji Śląski Kredens w Knurowie. W ramach zajęć odbędą się Warsztaty Kulinarne. W tym dniu wszystkie Orzełki muszą być w Przedszkolu do godziny 8.00, kiedy busem dzieci jadą do Knurowa. Powrót planujemy na godzinę 13.00.

Prosimy o spakowanie do plecaków śniadaniówek, bidonu oraz fartuszka.

20.02 Bal Przebierańców

Już 20 lutego w Naszym Przedszkolu odbędzie się Wyjątkowy Bal Karnawałowy. W tym dniu zamieniamy mundurki na bajeczne przebrania karnawałowe. Prosimy o przyprowadzenie dzieci do Sali w strojach. Tego dnia cały czas poświęcimy zabawom i nie będziemy wychodzić na podwórko. Prosimy o pozostawienie w szatni rzeczy na zmianę, aby dziecko miało możliwość przebrania się, jeśli strój zacznie je krępować.

07.03 Dzień Otwarty

Na godzinę 10.00 zapraszamy wszystkie rodziny poszukujące miejsca dla swojego dziecka do obejrzenia krótkiej prezentacji i zobaczenia przedszkola. Prosimy o informowanie znajomych zainteresowanych dobrym miejscem dla swojego dziecka!!!

PLAKATY

Przypominamy o plakatach informujących o naszym przedszkolu, które można zabrać i powiesić w widocznym miejscu (np. okolice żłobków, parafii, budynków pocztowych, domów kultury etc.)

POBIERZ TERAZ

Zajęcia dodatkowe

Drodzy rodzice rozpoczynamy drugi semestr to dobry czas na zapisanie dzieci na zajęcia dodatkowe lub ewentualną rezygnację. Wszystkie informację otrzymali Państwo wraz z rozliczeniem. Zmiany zgłaszamy pod adresem mailowym: sekretariat@rodzinne.edu.pl

Nowe Nauczycielki

Ze względu na przeprowadzkę, pani Julia Ende nie pracuje już w naszym przedszkolu. Życzymy jej Bożego błogosławieństwa. Wychowawcą w grupie Kaczuszek nadal jest pani Karolina Lindner. A w tej grupie rozpoczęły pracę dwie nowe panie – pani Monika Wilaszek, która prowadzi zajęcia taneczne dołączyła do kadry jako asystent nauczyciela oraz pani Monika Jonczyk, która będzie nauczycielem wspomagającym w Kaczuszkach. Więcej informacji o naszych nauczycielach można będzie znaleźć w najbliższym czasie na przedszkolnej stronie internetowej.

Ze względu na dłuższe zwolnienie lekarskie pani psycholog Magdaleny Biolik-Moroń w zastępstwie dołączyła do nas pani psycholog Magdalena Szostek, która jest w przedszkolu we wtorki między 9:00 a 12:00.

II TUTORING

Wraz z końcem MARCA mija data drugiego tutoringu. Bardzo prosimy o sprawne zapisywanie się na terminy.