logo

Aktualności z marca 2020

Wielki Post

Rozpoczęliśmy piękny okres Wielkiego Postu. Cieszymy się, że jest to czas, który spaja nasze rodziny jeszcze bardziej również modlitewnie. Z inicjatyw rodzicielskich bardzo się cieszymy! Każdy przedszkolak w tym czasie szczególnie stara się pamiętać o swoim zadaniu tutoringowym i specjalnych zadaniach na dany dzień. Jeśli uda się je zrealizować, to Kaczuszki będą mogły ofiarować Zmartwychwstałemu Jezusowi serca pełne kryształków z ich dobrych uczynków, Wróbelki wypełnią szczebelkami drabinę prosto do nieba, a Orzełki złagodzą Koronę Cierniową kwiatami. Chcemy wykorzystać ten czas na poznawanie Pana Jezusa i stawanie się coraz to lepszymi ludźmi. Chociaż to trudne zdanie, postaramy się mu podołać! 🙂

Tatusiowie czytają Przedszkolakom

W naszym przedszkolu „Poczytaj mi, Tato!” rozkręciła się na dobre. Bardzo się cieszymy z licznej ojcowskiej reprezentacji i nadal zachęcamy do tworzenia wspólnie wspaniałej atmosfery! Przedszkolaki są zachwycone!

Strefa Rodzica

Strefa Rodzica na naszej stronie internetowej została już otwarta. Postaramy się na bieżąco ją aktualizować o nowe zdjęcia a tymczasem zapraszamy do oglądania. Hasło i login odnajdą Państwo na wklejce w agendzie.

WAŻNE!

Mamo, Tato, kiedy źle się czuję, NIE PRZYPROWADZAJ MNIE do przedszkola! Przez wzgląd na zwiększoną ilość zachorowań dzieci w ostatnim czasie bardzo prosimy o szczególną dbałość w zwracaniu uwagi na stan zdrowia dziecka. Uciążliwy kaszel, ropny katar, stan podgorączkowy, będzie dla nas jasnym sygnałem, aby poprosić Państwa o zabranie dziecka do domu. Odpowiednia ocena zdrowia dziecka jest ważna dla niego samego, jego kolegów i jego Pań. Dbajmy o siebie wzajemnie!

 

CO ZA NAMI?

Bal przebierańców

Tego dnia Nasze Przedszkole było nie do poznania 🙂 Było kolorowo, bajkowo i smacznie za sprawą owoców maczanych w czekoladzie. Były tańce, które przenosiły nas w różne strony świata, wesołe konkursy i pamiątkowe zdjęcia! Lekarze, klowni, królewny, smoki, rycerze i inne zwierzaki- do zobaczenia za rok.

 

Nasi Podopieczni

Orzełki

W lutym Orzełki odkrywały tajemnice kosmosu. Podróż była wystrzałowa jak nasze rakiety kosmiczne i piękna jak nasza galaktyka. Zaś dzięki wyjątkowym warsztatom kulinarnym w restauracji „Stary Kredens” potrafimy już samodzielnie przygotowywać dania i wiemy jak kulturalnie zachowywać się przy stole. Dziękujemy!!!! Do naszej grupy dołączył też nowy kolega, bardzo się cieszymy, że grupa Orzełków się rozrasta!

Wróbelki

W lutym grupa Wróbelków zamieniła się w małych naukowców, poznając żywioły. Był czas na wiele ciekawych eksperymentów, podczas których sprawdzaliśmy właściwości wody, powietrza, ziemi i ognia. Efektem tych działań jest między innymi mini ogródek, o który dbamy w naszej sali. W tym miesiącu dołączyły do naszej grupy dwie nowe koleżanki – bardzo się cieszymy, że jesteście z nami!

Kaczuszki

Kaczuszki w lutym poznawały oznaki zimy i próbowały odnaleźć je w Żernicy, poznały także samogłoskę ”i”, kolory i odcienie barw, uczyły się przeliczać różne przedmioty oraz pracować w grupie.
Luty był również miesiącem obfitującym w urodziny naszych Kaczuszek, nie brakowało nam okazji do świętowania!

TUTORING

Wraz z końcem MARCA mija data drugiego tutoringu.
Bardzo prosimy o sprawny wybór terminów i wpisywanie się na listach.