logo

Wiadomości Przedszkolne – styczeń 2021

Drodzy Rodzice, minął pierwszy semestr, inny niż zawsze. Cieszymy się, że jesteście razem z nami.

Zapraszamy Was do lektury newsletteru, w którym znajdziecie:

1. Coś dla ducha
2. Kalendarium nadchodzących wydarzeń
3. Ważne ogłoszenia
4. Co się u nas wydarzyło w ostatnim czasie

Miłej lektury!

 

Coś dla ducha

Praca zawodowa

Uświęcanie pracy zawodowej leży u podstaw ducha Opus Dei. „Pracę należy przemieniać w modlitwę” – mówił św. Josemaría. Starają się żyć tym ideałem ludzie na całym świecie.

zapraszamy do lektury

Kalendarium

5 lutego  |  Dzień skupienia dla Kobiet

11 lutego  |  Bal karnawałowy

17 lutego  |  Środa Popielcowa

Ważne ogłoszenia

To już ostatni tydzień z Panią Agnieszką Strzodką. Dziękujemy jej za wspaniałe wyprawy do krainy dźwięków i instrumentów, za cierpliwość i rozpalenie miłości naszych przedszkolaków do muzyki. Od 8 lutego zajęcia muzyczne i keybordy w naszym Przedszkolu prowadzić będzie Pani Justyna Kwaśniok. W razie ewentualnej rezygnacji z dodatkowych keyboardów prosimy o przesłanie maila do sekretariatu.

Do naszego zespołu dołączyli nowi nauczyciele

Pani Dorota Cebula – nauczycielka j. angielskiego

Ukończyła studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach – Wydział Architektury. Przez kilka lat pracowała w biurze projektowym. Równocześnie uczyła się języków obcych, gdyż jej pasją było zwiedzanie dalekich krajów i zdobywanie wiedzy o codziennym życiu ludzi mieszkających w różnych miejscach, poznawanie ich zwyczajów i tradycji. W czasie studiów ukończyła kurs pedagogiczny, gdyż zainteresowała się psychologią i pedagogiką. Lubi pracę z dziećmi i od wielu lat pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w gimnazjum i w szkole podstawowej. Lubi podejmować nowe zadania i zdobywać nowe doświadczenia, praca nauczyciela w przedszkolu jest jednym z nich. W wolnym czasie lubi pracować w ogrodzie, pływać i chodzić po górach.

 

 

Pani Justyna Kwaśniok  – nauczycielka muzyki

Certyfikowana muzykoterapeutka (MT-BC), absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej o specjalności muzykoterapia (dyplom z wyróżnieniem). Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I. i IIst. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Aktualnie słuchaczka studiów podyplomowych na kierunku Logopedia. Swoją praktykę zawodową skupia głównie wokół pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym także z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi (m.in. zaburzeniami ze spektrum autyzmu), czy niepełnosprawnością sprzężoną. Od kilku lat z ogromną przyjemnością prowadzi szereg zajęć muzycznych w formacie grupowym i indywidualnym wykorzystując podejście eklektyczne. W ostatnim czasie obiektem jej zawodowego zainteresowania stała się także praca z wcześniakami i ich opiekunami w środowisku szpitalnym oraz w okresie pohospitalizacyjnym. Stale podnosi swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach z zakresu muzykoterapii i edukacji muzycznej w Polsce i za granicą (m.in. w The Louis Armstrong Center for Music and Medicine w Nowym Yorku, czy w Klinice Uniwersyteckiej w St. Polten). Na swoim koncie ma już pierwsze publikacje w czasopismach i książkach specjalistycznych.

 

Pani Agnieszka Wieczorek– psycholog

Absolwentka studiów na kierunkach psychologia oraz nauki o rodzinie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od wielu lat związana z Ruchem Światło-Życie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała poprzez posługę wychowawczą na rekolekcjach Domowego Kościoła, jako wychowawca na koloniach, jako psycholog w świetlicy socjoterapeutycznej w Chorzowie i przedszkolach publicznych w Jankowicach i Świerklanach. Jej pasją jest odkrywanie każdego człowieka, i małego i dużego, szczególnie w kontekście małżeństwa i rodziny. Uwielbia skoki narciarskie, śpiew i grę na gitarze.

Możliwość konsultacji z psychologiem

Pani Agnieszka będzie prowadzić konsultacje z Rodzicami w czwartki od 15.15, po wcześniejszym umówieniu. Mail do kontaktu z panią Agnieszką: psycholog.agape@gmail.com

Nowy semestr zajęć tanecznych

Od lutego zaczynamy nowy semestr zajęć tanecznych. Jeśli wśród naszych przedszkolaków są jeszcze nieodkryte talenty taneczne, zapraszamy do zapisów. Zajęcia będą odbywały się we wtorki o godzinie 7.30. Koszt zajęć w drugim semestrze to 150 zł.

II Tutoring

Przypominamy, że 2.04 kończy się termin II tutoringu. Tutorzy w najbliższym czasie prześlą Państwu listy z terminami spotkań.

Godziny pracy Sekretariatu

Poniedziałki: 14:00 – 17:00
Środy: 7:00 – 9:00

CO SIĘ U NAS WYDARZYŁO?

Styczeń w naszym przedszkolu był bardzo krótki. Pani Zima przygotowała nam niespodziankę i sypnęła śniegiem. Radości z białego puchu nie było końca, lepiliśmy bałwany, jeździliśmy na sankach, a mróz malował rumieńce na twarzach przedszkolaków.

Styczeń to też miesiąc Babci i Dziadka, dlatego nasze dzieci z wielkim zaangażowaniem szykowały upominki dla swoich Babć i Dziadków. Żałujemy, że nie mogliśmy zaprosić Dziadków na występy i spotkać się tak jak co roku na wspólnym świętowaniu, ale mamy nadzieję, że laurki i filmiki przygotowane przez przedszkolaków sprawiły obdarowanym wiele radości.