logo

Wiadomości przedszkolne – marzec 2021

Zapraszamy Was do lektury newslettera, w którym znajdziecie:

1. Coś dla ducha
2. Kalendarium
3. Ważne ogłoszenia
4. Co się u nas wydarzyło

COŚ DLA DUCHA

Wielki Tydzień – do końca nas umiłował

Kościół, w sposób mądry i twórczy, prowadzi nas od Niedzieli Palmowej do Krzyża i do Zmartwychwstania.

zapraszamy do lektury

KALENDARIUM

  • 28 marca  | Niedziela Palmowa
  • 1–3 kwietnia  |  Święte Triduum Paschalne – dni bez zajęć dydaktycznych
  • 4–5 kwietnia  |  Święta Zmartwychwstania Pańskiego
  • 6 kwietnia  |  Wtorek Wielkanocny – dzień bez zajęć dydaktycznych – dyżur dla zapisanych
  • 22 kwietnia    Dzień Ziemi

 

WAŻNE OGŁOSZENIA

Dziękujemy!

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w zbiórkę darów na rzecz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Domino w Warszawie. Udało nam się zebrać sporo książek, gier i klocków, które z pewnością ucieszyły wychowanków Placówki.

Ogródek

Wzorem poprzednich lat chcemy założyć z naszymi przedszkolakami ogródek warzywno-kwiatowy. Jeśli ktoś z Państwa ma swoje sadzonki i chciałby się nimi podzielić, prosimy o kontakt z wychowawcą grupy.

Mundurki

Przypominamy, że piękne mundurki są chlubą syna i córki 😉 Zadbajmy o to, by nasze przedszkolaki przychodziły do Przedszkola w kompletnym mundurku.

Zakupu mundurka można dokonać drogą mailową. Zamówienie należy wysłać na adres mailowy mundurki@wegielek.edu.pl i dokładnie opisać rodzaj tkaniny (bawełna, welur, mikrofibra), rozmiar, ewentualny kolor ubrań.

Zamówienia będą dostarczane ze Szkoły dla Dziewcząt Płomień do Żernicy dwa razy w tygodniu i umieszczane w szafkach dzieci lub do odbioru w sekretariacie.

Mundurek można zakupić również osobiście w sklepiku mundurkowym zlokalizowanym w Szkole dla Dziewcząt Płomień (ul. Karliczka 15, Katowice). Sklepik mundurkowy jest czynny we wtorki w godzinach 14:00 – 17:00 i w czwartki w godzinach 7:30 – 9:30.

Rzeczy znalezione

Prosimy, by zajrzeć do pudła rzeczy znalezionych. Rzeczy, które do Świąt Wielkanocnych nie znajdą właściciela, przekażemy w dobre ręce.

Poszukujemy nauczycieli

Nasze przedszkole nieustannie się rozwija, dlatego poszukujemy nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Drodzy Rodzice, prosimy o przekazanie tej informacji wśród Waszych znajomych i we wspólnotach.

Zachęcamy do udostępniania postu na facebooku: link do postu.

CO SIĘ U NAS WYDARZYŁO?

Tydzień Życzliwości

W pierwszym tygodniu marca przeżywaliśmy Tydzień Życzliwości. Był to czas pielęgnowania życzliwych gestów i słów. W naszych grupach pojawiły się trony życzliwości, a dzieci, które na nich usiadły, mogły otrzymać od innych komplementy. Na specjalnej tablicy życzliwości w korytarzu pozostawialiśmy serduszka z naszymi dobrymi uczynkami, a poczta życzliwości dostarczała kartki z miłymi pozdrowieniami. Dzieci zobaczyły przygotowane przez kadrę przedstawienie o królewnie Gburce, która uczyła się używać kulturalnych słów.
Za nami dużo wspaniałych wrażeń! Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej ugruntują one w naszych przedszkolakach cnotę życzliwości.

MYSZKI

W marcu Myszki poznają wiosenne kwiaty, uczą się sylabizować ich nazwy, uzupełniać nimi rytmy. Uczą się opisywać również obrazki wypełnione mnóstwem oznak pani Wiosny, która zagościła w przedszkolu. Ten czas prężnych przygotowań do Wielkiej Nocy wypełniła w tym miesiącu moc kolorów. Dzieci, świętując pojawienie się nowej pory roku, zjednoczyły się także z osobami chorymi na Zespół Downa, ubierając piękne kolorowe skarpetki.

JEŻYKI

W tym miesiącu grupa Jeżyków zajmuje się tematem roślin. Poznaliśmy rośliny egzotyczne, które często możemy spotkać w naszych domach jako rośliny doniczkowe i odszukaliśmy na globusie miejsca, z których pochodzą. Podczas jednych z zajęć plastycznych stworzyliśmy grządkę z różnymi warzywami. Jeżyki przygotowały także nasze prawdziwe grządki w ogrodzie, by kiedy się ociepli, mogły się tam rozgościć warzywa i kwiaty.

KRECIKI

W marcu zaczęliśmy przygotowania do wiosny. Podczas spacerów Kreciki szukają pierwszych jej oznak. Dzieci z radością uczą się wiosennych piosenek i układów tanecznych. Przed nami ostatnie dni Wielkiego Postu, to doskonały czas na jeszcze lepsze przygotowanie naszych serc na Zmartwychwstanie.