logo

O nas

Nasz program

O nas

Tworzymy dla dzieci przedszkole, które jest naturalnym przedłużeniem domu rodzinnego. Uważamy, że zadaniem przedszkola jest nie tylko najlepsza edukacja, ale także wychowanie dzieci i wsparcie ich rodziców. Robimy wszystko by kształtować dzieci, przez uczenie tych samych zasad i wartości, które przekazują im rodzice. Wychowujemy swoich małych podopiecznych budując ich wolę w radosnej i pozytywnej atmosferze. Zwracamy szczególną uwagę na kształtowanie nawyków i postaw, ponieważ osiąganie dobrych wyników dydaktycznych jest konsekwencją posiadania silnej osobowości oraz realizowanego programu wychowawczego.

Entuzjazm i osobiste zaangażowanie rodziców i nauczycieli są kluczem naszego przedszkola – chcemy, by do naszego przedszkola przyjmowane były całe rodziny, by wspomagać rodziców w procesie wychowania poprzez szkolenia i wykłady, formację duchową, wsparcie we wspólnocie rodziców oraz tutoring. Na co dzień współpracujemy i korzystamy z doświadczeń Stowarzyszenia Sternik (www.sternik.edu.pl) oraz Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Rodziny WĘGIELEK w Katowicach (www.wegielek.edu.pl).

Jesteśmy jednostką nie prowadzącą działalności gospodarczej, a zatem jesteśmy placówką non-profit. Utrzymujemy się z wpłat czesnego oraz subwencji oświatowej otrzymywanej na każde dziecko uczęszczające do przedszkola.

W naszych placówkach rodzicom i uczniom proponujemy formację duchową, opartą na nauczaniu Kocioła Katolickiego oraz inspirowaną życiem Świętego Josemarii Escrivy, założyciela Opus Dei. Formacja duchowa pomaga uczniowi rozwijać dobre nawyki postępowania i zdobywać cnoty, dzięki którym może dokonywać dobrych wyborów. Ponadto wspiera ona rozwój osobistej relacji z Bogiem i uzdalnia do tego, by w wolności żyć zgodnie z wolą Bożą.

Nasz program

Wspieramy rodziców - pierwszoplanowych wychowawców – w intelektualnym, moralnym i fizycznym kształceniu ich dzieci. Przedszkole oferuje edukację spersonalizowaną, całościową i spójną, opartą na poszanowaniu wolności i odpowiedzialności osobistej oraz na chrześcijańskiej wizji osoby ludzkiej. Przedszkole nigdy nie zastąpi Rodziców, ale zawsze służy fachową pomocą, która opiera się na wiedzy o okresach rozwojowych dziecka, na jego obserwacji w środowisku rówieśniczym, na rozwijaniu umiejętności i talentów. Przedszkole utrzymuje więc stały kontakt z rodzicami, przede wszystkim poprzez opiekuna danego dziecka. Rodzicom oferowane są ponadto różnorodne formy kształcenia i doradztwa takie jak wykłady, warsztaty oraz konferencje z zakresu wiedzy o wychowaniu

 • Tutoring: W naszym przedszkolu nie odbywają się tradycyjne zebrania z rodzicami. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego przedszkolaka i każdej rodziny. Rodzice otrzymują swojego Tutora, z którym omawiają postępy w edukacji i wychowaniu swojego dziecka.
 • Wsparcie rodziny: W naszym modelu najważniejsze są rodziny, a zadaniem wychowawców jest wspierać Rodziców w dziele edukacji i w wychowaniu swoich dzieci. Rodziny tworzące nasze przedszkole znają się i są ze sobą związane. Dbamy o integrację rodzin w Przedszkolu Rodzinnym, by stanowiły dla siebie wsparcie i razem tworzyły wspaniałą atmosferę.
 • Przedszkole przedłużeniem domu: Zdajemy sobie sprawę, że przedszkole powinno być przedłużeniem domu rodzinnego. Dlatego tak ważne jest dla nas, by wartości jakie przekazujemy w przedszkolu były spójne z tymi, jakie wyznaje rodzina.
 • Wartości katolickie: Wychowanie w naszym przedszkolu opiera się na tradycyjnych katolickich wartościach. Uważamy, że dzięki nim nasi wychowankowie zbudują w przyszłości szczęśliwe życie.
 • Bez niebezpiecznych ideologii: żyjemy w czasach, w których na nasze dzieci czyha wiele zagrożeń, w tym niebezpieczne ideologie np. gender, promowane przez niektóre ruchy społeczne i polityczne. Dla rodziców, którzy poszukują bezpiecznego miejsca dla swojego dziecka mamy jedną wiadomość: W naszych przedszkolach taki przekaz się nie pojawi.
 • Wychowanie w cnotach: Wiemy, że o sukcesie człowieka w równym stopniu decyduje dobra edukacja, jak i odpowiednio ukształtowana osobowość. Aby pomóc dzieciom wykształcić swoje wnętrze, od najmłodszych lat uczymy je odpowiednich nawyków i wychowujemy w cnotach.

Prawidłowy rozwój Waszego dziecka:

 • Dzieci w wieku przedszkolnym muszą kształtować się fizycznie i psychicznie, a rozwój tych dwóch sfer jest ze sobą mocno powiązany. Wiedząc o tym, organizujemy częste zajęcia z psychomotoryki dla naszych podopiecznych.
 • Nasi wychowankowie są także pod czujną opieką doświadczonego psychologa i logopedy, by w czasie procesu edukacji i wychowania można było zwracać uwagę na wszelkie aspekty ich rozwoju.
 • Wyżywienie jest przygotowywane z naturalnych produktów przez sprawdzonych dostawców. Wyżywienie jest płatne i obejmuje 2 posiłki: obiad i podwieczorek. Można zamówić diety: bezmleczną lub bezglutenową. Śniadania dla swoich dzieci przygotowują rodzice.

Sprawdzony model edukacyjny:

 • Model Sternik: Przedszkole Rodzinne bazuje na sprawdzonym modelu edukacyjnym, który w Polsce kilka lat temu zaadaptowali założyciele Stowarzyszenia Sternik. Dziś szkoły i przedszkole Sternika należą do najlepszych placówek edukacyjnych w województwie mazowieckim.
 • Mundurki: W naszym przedszkolu obowiązują jednolite stroje - mundurki. Na mundurek przedszkolny składają się: czerwone polo, granatowa bluza, dla chłopców granatowe spodnie, dla dziewczynek granatowa spódniczka lub sukienka oraz jednolite rajstopy w kolorze czerwonym lub granatowym.
 • Agenda: Każde dziecko posiada agendę. Agenda jest jednym z narzędzi komunikacji pomiędzy rodzicami a nauczycielem. Są do niej wpisywane ważne informacje, zarówno ze strony nauczycieli, jak i rodziców (np. informacja o godzinie odbioru dziecka ze świetlicy). W agendzie wpisujemy także informacje o osiąganych w domu przez dziecko „sukcesach” w pracy nad kształtowaniem nawyków zadanych na dany miesiąc bądź indywidualnych zadań ustalonych z tutorem.
 • Dyżury: Dyżury są istotnym elementem programu wychowawczego. Te drobne zajęcia nigdy nie są uważane za cel, lecz za środek służący do
  wzrastania świadomości, że w życiu aby być szczęśliwym trzeba służyć innym. (s.)

NASZA KADRA

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o naszej kadrze kliknij tutaj: