Kim jesteśmy?

Kiedy w 2016 r. rozpoczynaliśmy naszą przygodę z Przedszkolem Rodzinnym, w projekcie uczestniczyło zaledwie kilka rodzin. Dziś jest ich znacznie więcej, a my cieszymy się, że możemy tworzyć placówkę dostępną dla każdej rodziny, która podziela nasze spojrzenie na wychowanie i edukację.

Nasze przedszkole jest naturalnym przedłużeniem domu rodzinnego. Uważamy, że zadaniem przedszkola jest nie tylko najlepsza edukacja, ale także wychowanie dzieci i wsparcie ich rodziców. Robimy wszystko by kształtować dzieci, przez uczenie tych samych zasad i wartości, które przekazują im rodzice. Wychowujemy swoich małych podopiecznych budując ich wolę w radosnej i pozytywnej atmosferze. Zwracamy szczególną uwagę na kształtowanie nawyków i postaw, ponieważ osiąganie dobrych wyników dydaktycznych jest konsekwencją posiadania silnej osobowości oraz realizowanego programu wychowawczego.

Entuzjazm i osobiste zaangażowanie rodziców i nauczycieli są kluczem naszego przedszkola – chcemy, by do naszego przedszkola przyjmowane były całe rodziny, by wspomagać rodziców w procesie wychowania poprzez szkolenia i wykłady, formację duchową, wsparcie we wspólnocie rodziców oraz tutoring. Na co dzień współpracujemy i korzystamy z doświadczeń Stowarzyszenia Sternik (www.sternik.edu.pl) oraz Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Rodziny WĘGIELEK w Katowicach (www.wegielek.edu.pl).

Jesteśmy jednostką nieprowadzącą działalności gospodarczej, a zatem jesteśmy placówką non-profit. Utrzymujemy się z wpłat czesnego oraz subwencji oświatowej otrzymywanej na każde dziecko uczęszczające do przedszkola.

Co wyróżnia naszą placówkę?

➡️ tutoring rodzinny

➡️ agenda

➡️ wartości

➡️ budowanie dobrych nawyków

➡️ rozwój nie tylko umysłu, ale także charakteru

Nasze Stowarzyszenie prowadzi również Przedszkole „Węgielek” w Katowicach, Szkołę dla Dziewcząt „Płomień”, Szkołę dla Chłopców „Kuźnica” oraz Liceum Ogólnokształcące „In Altum”, a także mieszczącą się w jednym budynku z nami gliwicką Szkołę „Żar”. Od początku istnienia współpracujemy ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK. Wraz ze Stowarzyszeniem Sternik korzystamy z czterdziestoletniego doświadczenia tysięcy rodziców i wychowawców na całym świecie, dając naszym dzieciom sprawdzony program wychowawczy i edukacyjny ogólnoświatowej sieci szkół i przedszkoli Institucio Familiar d’Educacio z siedzibą w Hiszpanii. Szkoły te corocznie notowane są w ścisłej czołówce rankingów najlepszych placówek edukacyjnych, jak na przykład Heights czy Montrose.

A skąd wzięła się nazwa „WĘGIELEK”? Węgiel stanowi podstawę życia na Ziemi, ponieważ tworzy wszystkie związki organiczne. Jest obecny we wszystkich organizmach żywych. Wszystkie formy występowania węgla są wysoce stabilne. Diament i grafit to także węgiel, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać. No i jesteśmy na Śląsku!

„Panie, niech dzieci Twoje będą jak płonąca żagiew, bez słomianych ogni widocznych z daleka. Niech będą jak żagiew, która roznieci pierwszy ogień w każdy napotkanym sercu. – Ty sprawisz, że ta iskra zamieni się w pożar: Twoi Aniołowie – wiem o tym, bo to widziałem – doskonale potrafią rozdmuchiwać żar w sercach… a jedynie serce bez popiołów może tylko należeć do Ciebie.”