Mundurek, agenda i dyżury

Mundurek

W naszym przedszkolu obowiązują jednolite stroje – mundurki. Mundurek jednoznacznie identyfikuje dziecko z naszą placówką i ułatwia mu utożsamianie się z przedszkolem. Znosi też niepotrzebne podziały między dziećmi. Rodzice podkreślają, że mundurek to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również cennego porannego czasu. Badania naukowe wskazują, że wychowawca patrząc na dzieci w mundurkach widzi dokładniej wyraz twarzy, zauważa różne reakcje, mimikę czy ekspresję, szybciej zapamiętuje imiona.

Na mundurek przedszkolny składają się: czerwone polo (z krótkim lub długim rękawem), granatowa bluza, dla chłopców granatowe spodnie, dla dziewczynek granatowa spódniczka lub sukienka oraz jednolite rajstopy w kolorze czerwonym lub granatowym.

Agenda

Każde dziecko posiada agendę. Agenda jest jednym z narzędzi komunikacji pomiędzy rodzicami a nauczycielem. Są do niej wpisywane ważne informacje, zarówno ze strony nauczycieli, jak i rodziców (np. informacja o godzinie odbioru dziecka ze świetlicy). W agendzie wpisujemy także informacje o osiąganych w domu przez dziecko „sukcesach” w pracy nad kształtowaniem nawyków zadanych na dany miesiąc bądź indywidualnych zadań ustalonych z tutorem.

Dyżury

Dyżury są istotnym elementem programu wychowawczego. Te drobne zajęcia nigdy nie są uważane za cel, lecz za środek służący do wzrastania świadomości, że w życiu aby być szczęśliwym trzeba służyć innym.