logo

Nauczyciele

Hiacynta Kowalczyk

dyrektor

Hiacynta Kowalczyk

Absolwentka studiów pedagogicznych ze specjalnością zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Na tym samym uniwersytecie uzyskała tytuł logopedy, studiując logopedię i medialną emisję głosu oraz ukończyła zarządzanie oświatą. Od dziesięciu lat związana z projektem „Węgielek” jako nauczyciel wczesnoszkolny, przedszkolny, tutor i logopeda. Odpoczywa najlepiej podczas tańca towarzyskiego i górskich wędrówek. Uwielbia czytać, od kilku lat specjalizuje się również w literaturze dziecięcej. Prywatnie szczęśliwa żona Sławka i mama Laury, Łucji, i Klary.
Maria Sobczyk

zastępca dyrektora

Maria Sobczyk

Absolwentka Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych na kierunkach zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz nauki o rodzinie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Już od dawna interesuje się modelem wychowawczym stosowanym w naszym przedszkolu. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała między innymi poprzez praktyki w Przedszkolu "Węgielek" w Katowicach, czy wolontariat w Przedszkolu "Źródło" w Krakowie. Należy do Ruchu Światło-Życie. Fascynują ją ludzie w każdym wieku, bo każdy ma jakąś historię. Lubi się uśmiechać, chodzić po górach i podróżować.
Magda Dziuba

wychowawca grupy Krecików (5-6-latki), nauczyciel j. angielskiego

Magda Dziuba

Ukończyła studia na kierunku: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz studia podyplomowe na kierunku katecheza przedszkolna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła jako wolontariuszka w czasie zajęć wakacyjnych dla dzieci, wychowawca kolonijny oraz animatorka w sali zabaw dla dzieci. Miłośniczka żużla, siatkówki i sportów zimowych. W wolnym czasie chętnie tworzy kartki okolicznościowe i świąteczne ozdoby.
Karolina Wilczek

nauczyciel grupy Krecików (5-6-latki)

Karolina Wilczek

Ukończyła studia magisterskie na kierunku zdrowie publiczne na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, aktualnie studiuje pedagogikę na WSBiNoZ. Wychowując się w dużej rodzinie, pokochała dzieci i pracę z nimi. Dodatkowo, będąc wolontariuszką podczas kolonii, w ramach projektu Akademia Przyszłości, w świetlicy czy podczas wyjazdu misyjnego na Ukrainę, miała możliwość pracy z dziećmi w różnych środowiskach. Należy do wspólnoty Wolontariatu Misyjnego Salwator. Bardzo lubi jazdę konną, łyżwy i pływanie.
Karolina Lindner

wychowawca grupy Jeżyków (4-5-latki); logopeda

Karolina Lindner

Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na kierunku filologia polska oraz zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego z elementami tańca w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli, w Katowicach. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku logopedia i medialna emisja głosu, na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i wciąż pozostaje otwarta na nowe wyzwania naukowe. Mając doświadczenie pracy z dziećmi na każdym etapie edukacyjnym, odkrywa okres przedszkolny jako kluczowy i najbardziej fascynujący. Zachwyca się pracą z dziećmi i traktuje ją jako swoją życiową misję. Interesuje się muzyką, fotografią i czytaniem książek.
Katarzyna Ziemniak

wychowawca grupy Myszek (3-4-latki)Katarzyna Ziemniak

Absolwentka Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu na kierunku zintegrowana edukacja przedszkolna i edukacja wczesnoszkolna. Ukończyła również II stopień Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach - kierunek śpiew klasyczny. Od czasów liceum podczas wakacji lubiła pracować jako niania. Przez ostatni rok pracowała jako nauczyciel w Gminnym Przedszkolu nr 4 w Świętoszowicach. Jej życiową pasją jest uwielbienie śpiewem. Należała do wspólnoty Szkoła Nowej Ewangelizacji, aktualnie współpracuje z Inicjatywą Misjo w Gliwicach i udziela się w młodzieżowej wspólnocie Effatha.
Monika Jonczyk

nauczyciel grupy Myszek (3-4-latki), nauczyciel dodatkowych zajęć tańca

Monika Jonczyk

Absolwentka Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją Politechniki Śląskiej na kierunku pedagogika o specjalności terapia pedagogiczna z elementami neuroedukacji oraz edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne z elementami pedagogiki specjalnej. Doświadczenie pracy z dziećmi zdobyła podczas prowadzenia warsztatów tanecznych oraz zajęć z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych w palcówce wsparcia dziennego.
Dorota Cebula

nauczyciel j. angielskiego

Dorota Cebula

Ukończyła studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach – Wydział Architektury. Przez kilka lat pracowała w biurze projektowym. Równocześnie uczyła się języków obcych, gdyż jej pasją było zwiedzanie dalekich krajów i zdobywanie wiedzy o codziennym życiu ludzi mieszkających w różnych miejscach, poznawanie ich zwyczajów i tradycji. W czasie studiów ukończyła kurs pedagogiczny, gdyż zainteresowała się psychologią i pedagogiką. Lubi pracę z dziećmi i od wielu lat pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w gimnazjum i w szkole podstawowej. Lubi podejmować nowe zadania i zdobywać nowe doświadczenia, praca nauczyciela w przedszkolu jest jednym z nich. W wolnym czasie lubi pracować w ogrodzie, pływać i chodzić po górach.
Katarzyna Organiściok

nauczyciel wspomagający, pedagog specjalny

Katarzyna Organiściok

Absolwentka Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją, na kierunku: pedagogika o specjalności pedagogika rewalidacyjna z informatyką w kształceniu specjalnym w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika).
Aktywna uczestniczka projektu edukacyjnego Erasmus + “AURORA, w którym zdobyła doświadczenie pracy z osobami z niepełnosprawnością. Od lat związana z Ruchem Dzieci Maryi oraz Ruchem Światło-Życie, gdzie oprócz rozwoju duchowego, zdobywała doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Lubi się uśmiechać, podróżować, a także chwytać przygody i przeżywać każdą chwilę jak najlepiej.
Agnieszka Wieczorek

psycholog

Agnieszka Wieczorek

Absolwentka studiów na kierunkach psychologia oraz nauki o rodzinie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od wielu lat związana z Ruchem Światło-Życie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała poprzez posługę wychowawczą na rekolekcjach Domowego Kościoła, jako wychowawca na koloniach, jako psycholog w świetlicy socjoterapeutycznej w Chorzowie i przedszkolach publicznych w Jankowicach i Świerklanach. Jej pasją jest odkrywanie każdego człowieka, i małego i dużego, szczególnie w kontekście małżeństwa i rodziny. Uwielbia skoki narciarskie, śpiew i grę na gitarze.
Joanna Gruba

logopeda

Joanna Gruba

Ukończyła pedagogikę i informatykę na Uniwersytecie Śląskim oraz logopedię i terapię pedagogiczną na Uniwersytecie Opolskim. W 2001 r. uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych. Jest autorką i współautorką narzędzi diagnostycznych, licznych książek naukowych i dydaktyczno-naukowych oraz pomocy logopedycznych. Pracuje jako redaktor naczelna czasopisma "Przegląd logopedyczno-pedagogiczno-psychologiczny". Jest prezesem Fundacji działającej na rzecz jawności i transparentności w instytucjach naukowych. Cały wolny czas poświęca mężowi i dzieciom 😊