logo

Nauczyciele

Maria Sobczyk

zastępca dyrektora, p. o. dyrektora

Maria Sobczyk

Absolwentka Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych na kierunkach zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz nauki o rodzinie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Już od dawna interesuje się modelem wychowawczym stosowanym w naszym przedszkolu. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała między innymi poprzez praktyki w Przedszkolu "Węgielek" w Katowicach, czy wolontariat w Przedszkolu "Źródło" w Krakowie. Należy do Ruchu Światło-Życie. Fascynują ją ludzie w każdym wieku, bo każdy ma jakąś historię. Lubi się uśmiechać, chodzić po górach i podróżować.
Magda Dziuba

wychowawca grupy Kaczuszek (3-latki)

Magda Dziuba

Ukończyła studia na kierunku: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz studia podyplomowe na kierunku katecheza przedszkolna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła jako wolontariuszka w czasie zajęć wakacyjnych dla dzieci, wychowawca kolonijny oraz animatorka w sali zabaw dla dzieci. Miłośniczka żużla, siatkówki i sportów zimowych. W wolnym czasie chętnie tworzy kartki okolicznościowe i świąteczne ozdoby.
Monika Jonczyk

wychowawca grupy Wróbelków (4-latków)

Monika Jonczyk

Absolwentka Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją Politechniki Śląskiej na kierunku pedagogika o specjalności terapia pedagogiczna z elementami neuroedukacji oraz edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne z elementami pedagogiki specjalnej. Doświadczenie pracy z dziećmi zdobyła podczas prowadzenia warsztatów tanecznych oraz zajęć z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych w palcówce wsparcia dziennego.
Karolina Wilczek

wychowawca grupy Orzełków (5-latków)

Karolina Wilczek

Ukończyła studia magisterskie na kierunku zdrowie publiczne na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz pedagogikę na WSBiNoZ. Wychowując się w dużej rodzinie, pokochała dzieci i pracę z nimi. Dodatkowo, będąc wolontariuszką podczas kolonii, w ramach projektu Akademia Przyszłości, w świetlicy czy podczas wyjazdu misyjnego na Ukrainę, miała możliwość pracy z dziećmi w różnych środowiskach. Należy do wspólnoty Wolontariatu Misyjnego Salwator. Bardzo lubi jazdę konną, łyżwy i pływanie.
Karolina Kozik

nauczyciel grupy Kaczuszek (3-latki)

Karolina Kozik

Już wkrótce absolwentka teologii nauczycielskiej na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie pracy z dziećmi zdobyła jako uczestniczka, a potem animatorka Dzieci Maryi, a także jako opiekunka na koloniach wakacyjnych czy też rekolekcjach letnich. Wspólnota Ruch Światło-Życie, do której należy, uczy ją nieustannego daru posiadania siebie w dawaniu siebie. Uwielbia spacerować, wędrować po górach, a kiedy noc jest ciepła i bezchmurna to patrzy na księżyc, gwiazdy i komety swoim teleskopem.
Paulina Hibner

nauczyciel grup Wróbelków (4-latków) i Orzełków (5-latków)

Paulina Hibner

Ukończyła studia na kierunku pedagogika opiekuńcza z terapią na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła podczas praktyk studenckich, wyjazdów rekolekcyjnych oraz wolontariatu na letnich półkoloniach. Należy do Ruchu Światło-Życie. Ukończyła kurs Polskiego Języka Migowego. Interesuje się profilaktyką uzależnień i fotografią. Lubi słuchać muzyki, obserwować piękno przyrody oraz tworzyć coś z “niczego” (DIY).
Weronika Wojsyk

nauczyciel grupy Wróbelków (4-latków)

Weronika Wojsyk

Studentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2014 roku jako animatorka Dzieci Maryi. Swoje doświadczenie rozwija również prowadząc scholkę dziecięcą w parafii w swojej miejscowości. Była też wolontariuszem w świetlicy środowiskowej "Serdeczni" w Tarnowskich Górach oraz w projekcie "Warsztaty integracyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami". Brała udział w licznych szkoleniach i warsztatach; m.in.: szkolenie z zastosowania Bum Bum Rurek w nauczaniu dzieci, warsztaty z animacji czasu wolnego, szkolenie z Pozytywnej Dyscypliny dla opiekunów i nauczycieli. W wolnej chwili bardzo lubi spacerować i spędzać czas pośród natury wraz z najbliższymi.
Wiktoria Pasek

nauczyciel grupy Orzełków (5-latków)

Wiktoria Pasek

Ukończyła studia pedagogiczne pierwszego stopnia ze specjalnością edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim, obecnie studentka drugiego stopnia tegoż kierunku oraz zarządzania mediami i reklamą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zafascynowana dziećmi, którym przygląda się z podziwem. Doświadczenie zdobywała jako animatorka grupowa Oazy Dzieci Bożych oraz we własnej rodzinie, otoczona młodszymi kuzynkami i kuzynami. Człowiek wielu zainteresowań, wciąż otwarta na to, co nowe, kochająca wszelką twórczość. Oaza spokoju i wielka miłośniczka kotów.
Magdalena Okaj

nauczyciel j. angielskiego

Magdalena Okaj

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych ze specjalizacją z języka angielskiego. Przez 10 lat uczyła dzieci w szkole językowej Helen Doron Early English. Mama Leona, który uczęszczał do Przedszkola Rodzinnego, oraz Łucji. Uwielbia podróżować, czytać książki, uprawiać pomidory w ogrodzie i jeździć na rowerze.
Justyna Kwaśniok

nauczyciel muzyki i zajęć gry na keyboardzie

Justyna Kwaśniok

Certyfikowana muzykoterapeutka (MT-BC), absolwentka studiów na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej o specjalności muzykoterapia (dyplom z wyróżnieniem). Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I. i IIst. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Aktualnie słuchaczka studiów podyplomowych na kierunku Logopedia. Swoją praktykę zawodową skupia głównie wokół pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym także z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi (m.in. zaburzeniami ze spektrum autyzmu), czy niepełnosprawnością sprzężoną. Od kilku lat z ogromną przyjemnością prowadzi szereg zajęć muzycznych w formacie grupowym i indywidualnym wykorzystując podejście eklektyczne. Obiektem jej zawodowego zainteresowania stała się także praca z wcześniakami i ich opiekunami w środowisku szpitalnym oraz w okresie pohospitalizacyjnym. Stale podnosi swoje kompetencje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach z zakresu muzykoterapii i edukacji muzycznej w Polsce i za granicą (m.in. w The Louis Armstrong Center for Music and Medicine w Nowym Yorku, czy w Klinice Uniwersyteckiej w St. Polten). Na swoim koncie ma już pierwsze publikacje w czasopismach i książkach specjalistycznych. Uwielbia spędzać czas z dziećmi, które to swoją otwartością, spontanicznością i nieograniczoną kreatywnością inspirują ją do działania J
Joanna Gruba

logopeda

Joanna Gruba

Ukończyła pedagogikę i informatykę na Uniwersytecie Śląskim oraz logopedię i terapię pedagogiczną na Uniwersytecie Opolskim. W 2001 r. uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych. Jest autorką i współautorką narzędzi diagnostycznych, licznych książek naukowych i dydaktyczno-naukowych oraz pomocy logopedycznych. Pracuje jako redaktor naczelna czasopisma "Przegląd logopedyczno-pedagogiczno-psychologiczny". Jest prezesem Fundacji działającej na rzecz jawności i transparentności w instytucjach naukowych. Cały wolny czas poświęca mężowi i dzieciom 😊
Anna Zuba

psycholog

Anna Zuba

Ukończyła studia magisterskie ze specjalnością w psychologii wychowawczo-klinicznej dzieci i młodzieży oraz w psychologii klinicznej człowieka dorosłego na Uniwersytecie Śląskim. W 2019r. uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych (PhD) na Uniwersytecie Poczdamskim. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Lubi podróżować, wędrować po górach i czytać książki. Prywatnie szczęśliwa żona Michała i mama Teosia, Zosi, i Julki
Hiacynta Kowalczyk

dyrektor

Hiacynta Kowalczyk

Absolwentka studiów pedagogicznych ze specjalnością zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Na tym samym uniwersytecie uzyskała tytuł logopedy, studiując logopedię i medialną emisję głosu oraz ukończyła zarządzanie oświatą. Od dziesięciu lat związana z projektem „Węgielek” jako nauczyciel wczesnoszkolny, przedszkolny, tutor i logopeda. Odpoczywa najlepiej podczas tańca towarzyskiego i górskich wędrówek. Uwielbia czytać, od kilku lat specjalizuje się również w literaturze dziecięcej. Prywatnie szczęśliwa żona Sławka i mama Laury, Łucji, Klary i Józia. Obecnie na urlopie macierzyńskim.