logo

Wiadomości Przedszkolne – luty 2021

Zapraszamy Was do lektury newslettera, w którym znajdziecie:

1. Coś dla ducha
2. Kalendarium
3. Ważne ogłoszenia
4. Co się u nas wydarzyło
– Styczeń / Luty
– Wielki Post

COŚ DLA DUCHA

Wielki Post

Kościół zachęca nas, byśmy w czasie Wielkiego Postu rozważali w czasie naszej modlitwy potrzebę nawrócenia, skierowania naszych kroków ku Panu. Tekst o Wielkim Poście należy do cyklu poświęconego rokowi liturgicznemu.

Zapraszamy do lektury

KALENDARIUM

  • 1–7 marca  |  Tydzień Życzliwości
  • 22 marca  | Dzień kolorów
  • 2 kwietnia  | mija termin II tutoringu

 

WAŻNE OGŁOSZENIA

Do naszego zespołu dołączyła Pani Jagoda Kachel, jako pomoc nauczyciela.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Jest na ostatnim roku studiów pedagogicznych, specjalność edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doświadczenie w pracy z dziećmi zaczęła zdobywać między innymi podczas praktyk w ,,Przedszkolu Rodzinnym w Żernicy’’. W wolnym czasie również pracuje z dziećmi jako instruktor pływania oraz animator czasu wolnego. Miłośniczka podróży oraz sportów zimowych.

 

Dyżur Sekretariatu

Środy: 7:00 – 9:00
Piątki: 14:00 – 17:00

Agenda to skarb Twojego dziecka!

Agenda jest narzędziem komunikacji pomiędzy Rodzicami, a wychowawcą. Zapisujemy tam “sukcesy” naszych dzieci w codziennej pracy nad zadaniem tutoringowym oraz nad kształtowaniem nawyków. Dlatego zachęcamy do częstego korzystania z tego narzędzia.

 

II tutoring

Przypominamy, że 2 kwietnia mija termin II tutoringu. Niektórzy tutorzy mają wiele rodzin pod opieką i terminów szybko ubywa. Prosimy o zapisywanie się na spotkanie tutoringowe.

 

 

1 %

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Dzięki temu, że od nowego roku jesteśmy przedszkolem prowadzonym przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Rodziny “Węgielek” jest możliwość przekazania 1% na rzecz naszego przedszkola. Z dopiskiem Gliwice KRS: 0000150431

Wspólny dojazd do Przedszkola

Wiemy, że dla niektórych rodzin dojazd do naszego przedszkola jest dużym wyzwaniem, dlatego chcemy Wam nieco ułatwić znalezienie rodziny z Waszej okolicy, skontaktowanie się i może ustalenie wspólnych dojazdów.
Utworzyliśmy dla Was mapę dojazdową. Na tej mapie będą zaznaczone miejsca, gdzie mieszkamy (nie musi to być dokładny adres, może jakieś miejsce charakterystyczne w waszej okolicy) oraz dane do kontaktu. Mapa ta jest umieszczona w strefie rodzica i chroniona hasłem.

Jeśli chcecie, aby Wasze miejsce zamieszkania, było udostępnione innym Rodzicom, proszę o przesłanie maila na adres sekretariat@rodzinne.edu.pl, o treści:

Wyrażam zgodę na zamieszczenie poniższych danych na mapie dojazdowej, umieszczonej w witrynie https://rodzinne-gliwice.pl/category/strefa-rodzica/
Imiona rodziców:
Miejscowość:
Ulica:
Numer budynku (przybliżony numer w razie potrzeby):
Nr tel. kontaktowego:
E-mail:
Ilość miejsc w samochodzie:

CO SIĘ U NAS WYDARZYŁO?

Co się działo w lutym

Zima w grupie Myszek, to czas zabaw na śniegu. Widzimy go, czujemy, a niektórzy z nas nawet skosztowali ukradkiem. Zjeżdżaliśmy na sankach, urządzaliśmy śniegowe bitwy, robiliśmy aniołki w śniegu i lepiliśmy bałwana. Nie mogło zabraknąć również wspaniałej zabawy podczas balu przebierańców w Karnawale. Podczas balu towarzyszyły nam różne atrakcje. Zdjęcia, taneczne zagadki, eksperymenty, a także tańce hulańce.

 

Grupa Jeżyków przeniosła się kilka wieków wstecz, w czasy średniowiecza. Zamieniliśmy się jednocześnie w odkrywców epoki, ale także w średniowiecznych rycerzy i księżniczki. Nie zabrakło również wcielania się w role architektów, kiedy tworzyliśmy średniowieczne zamki. Wielką radość przyniosła prawdziwie zimowa pogoda, którą wykorzystaliśmy na zabawy w śniegu! W lutym nasze przedszkolaki świętowały Bal Karnawałowy! W przebraniach dzieci nie zabrakło kreatywności! Sala Jeżyków zamieniła się w restauracje ,,Jeżykowe smaki”, było dużo tańców, zabaw, a na koniec była prawdziwa uczta – owocowy jeż! Na twarzach dzieci promieniał uśmiech i radosne spojrzenia 😊

 

Grupa Krecików

Za nami cudownie spędzony czas na przygotowaniach do balu karnawałowego oraz uczestnictwa w nim. Ten dzień był dla Krecików wyjątkowy, wspaniała zabawa, konkursy i tańce, które zostaną w naszych wspomnieniach na długo. W lutym odkrywaliśmy również tajemnice kosmosu i cieszyliśmy się prawdziwie zimową pogodą. Nasze zajęcia psychomotoryczne stały się jeszcze atrakcyjniejsze. Przebieramy się w stroje sportowe, co daje nam więcej swobody i przygotowuje do szkoły. Coraz sprawniej nam to wychodzi 😊

Rozpoczęliśmy Wielki Post

W tym roku grupa Myszek w czasie Wielkiego Postu wyruszyła w drogę do Groty Zmartwychwstania Pana Jezusa. W tej drodze pomaga nam nasz grupowy Aniołek, który odbijając swoją stópkę w farbie zapisuje dla nas zadania, przygotowując nas na nadejście Zmartwychwstałego. „Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa”. (Wj 23,20-21a)

Grupa Jeżyków codziennie dostaje specjalne zadanie, o którym musi pamiętać przez cały dzień. Każde dziecko ma swój krzyż przyklejony na szybie, jeśli uda się wykonać zadanie – na pożegnaniu przykleja kwiatuszek na krzyż, ozdabiając go dla Pana Jezusa, aby na Zmartwychwstanie był cały pięknie usłany kwiatami. Chcemy, aby czas Wielkiego Postu był czasem poznawania Jezusa i stawania się lepszym człowiekiem. Grupa Jeżyków postara się jak najlepiej sprostać temu trudnemu zadaniu!

Kreciki codziennie wykonują zadanie wielkopostne. Za wykonane zadanie otrzymują pieczątkę, którą stemplują własnoręcznie wykonanego baranka. W codziennej modlitwie dzieci wypowiadają swoje intencje modlitewne.