logo

Wiadomości Przedszkolne – wrzesień 2021

Zapraszamy Was do lektury newslettera, w którym znajdziecie:

1. KALENDARIUM – co nas czeka w najbliższym czasie?

2. COŚ DLA DUCHA

4. OGŁOSZENIA

 • ROK-owie
 • Zajęcia taneczne
 • Zmiana organizacji świetlicy
 • Rodzinny różaniec – wystawa
 • Październik z misjami
 • Mamo, Tato, podpisz moje rzeczy 😊
 • Bal Wszystkich Świętych

5. WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA

 

KALENDARIUM

 • 1.10.2021  |  17:30 – Spotkanie formacyjne dla kobiet. Katowice, kaplica przy Silesii
 • 15.10.2021  |  termin przynoszenia rodzinnych różańców
 • 20.10.2021  |  spotkanie z leśnikiem
 • 22.10.2021  |  17:30 – spotkanie formacyjne dla mężczyzn. Katowice, Szkoła Kuźnica
 • 23.10.2021   |  17:30 – spotkanie formacyjne dla mężczyzn. Gliwice, Szkoła Żar
 • 29.10.2021  |   Bal Wszystkich Świętych

COŚ DLA DUCHA

Każda kobieta i każdy mężczyzna pod wieloma względami są tym kim są, dzięki swojej rodzinie. Rozwijają się w rodzinie i z rodziną.

Zapraszamy do lektury!

 

OGŁOSZENIA

 

ROK-owie – Rodzice Odpowiedzialni za Klasę

ROK-owie to małżeństwo, które dobrze zna i utożsamia się z modelem edukacyjnym stosowanym w naszych placówkach. Na prośbę Rady Zarządzającej wspierają tworzenie więzi między rodzinami w grupie oraz stale współpracują z dyrekcją.

Z radością dzielimy się z Wami wiadomością, że w tym roku funkcję ROK-ów obejmą

 • W grupie Kaczuszek – Aleksandra i Jakub Krupowie, rodzice Tadzia
 • W grupie Wróbelków – Aleksandra i Robert Fickowie, rodzice Szymona
 • W grupie Orzełków – Joanna i Paweł Jaroszowie, rodzice Michała

Działania ROK-ów w Przedszkolu Rodzinnym i Szkole Żar będą koordynować Magdalena i Franciszek Krupowie.

Już teraz dziękujemy za Waszą gotowość!

Zachęcamy do kontaktu ze swoimi ROK-ami oraz podejmowania różnych inicjatyw w społeczności rodzin naszych placówek. Możecie zwracać się do nich z pytaniami oraz pomysłami. Kontakt do ROK-ów z grupy znajdziecie w agendzie na stronie 3.

 

Zajęcia taneczne

Jeden z wybitnych nauczycieli baletu – Bernhard Wosien – powiedział, że „taniec wychowuje człowieka. Pomaga osiągnąć równowagę i oswobodzenie, uskrzydla fantazję, odpręża i rozluźnia”. Taniec wprowadza w dobry nastrój, uczy wyrażać siebie, kształtuje kompetencje społeczne i wpływa na całościowy rozwój psychomotoryczny dziecka.

Serdecznie zapraszamy 4 i 5-latków na dodatkowe zajęcia ruchowe, które poprowadzi pani Monika Jonczyk. Lekcje tańca będą odbywać się od października w środy o godzinie 15:15. Zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczynki – wszystkich, którzy mają potrzebę ruchu i wspólnej zabawy.

Koszt zajęć w pierwszym semestrze (do ferii zimowych) to 200 zł płatne z góry.

ZAPISY

 

Zmiana organizacji świetlicy

Ze względu na drobne zmiany w planie oraz liczbę dzieci pozostających w przedszkolu, zmieniamy porę wspólnej świetlicy odpowiednio dla każdej grupy:

 • Kaczuszki:
  15:00–15:15 – w sali Kaczuszek,
  15:15–17:00 – w sali Wróbelków
 • Wróbelki:
  15:00–17:00 – w sali Wróbelków
 • Orzełki:
  15:00–15:30 – w sali Orzełków,
  15:30–17:00 – w sali Wróbelków

 

Rodzinny różaniec – wystawa

Przed nami październik – miesiąc różańcowy. Z tej okazji chcemy przygotować w przedszkolu wystawę rodzinnych różańców, która będzie nam przypominać o tej pięknej modlitwie i zachęcać do modlitwy zarówno w przedszkolu, jak i w rodzinach. Zapraszamy do wykonania w domu całą rodziną różańca z różnych materiałów – ogranicza nas tylko wyobraźnia! Podpisane rodzinne różańce można przynosić do wychowawców do 15 października, później będzie można je podziwiać na wystawie.

Październik z misjami

Przed dziećmi z naszego przedszkola wielka podróż. Przeżywając nie tydzień a miesiąc misyjny, chcemy każdego dnia na poranku poznawać kraj, w którym odbywają się misje. Odwiedzimy Ukrainę, Japonię, Tanzanię, Kanadę, Filipiny… Dowiemy się, jak wygląda flaga państwa, jakie panują zwyczaje, jakie potrawy są serwowane, a także jak spędzają czas i w co bawią się dzieci. Każde państwo odszukamy i zaznaczymy na mapie świata. Na koniec pomodlimy się za misjonarzy oraz dzieci w danym państwie misyjnym. Zachęcamy do rozmów z dziećmi o misjach także w Waszych domach.

Mamo, Tato, podpiszcie moje rzeczy!

Bardzo prosimy o podpisanie rzeczy dzieci: śniadaniówek, bidonów, mudurków (szczególnie bluz). Bardzo chcemy, by przedmioty trafiały do swoich właścicieli!

Bal Wszystkich Świętych

Tradycją naszego przedszkola stała się organizacja Balu Wszystkich Świętych tuż przed przypadającą 1 listopada Uroczystością Wszystkich Świętych. W tym roku nie może być inaczej. 😊 Bal odbędzie się w piątek 29 października. Już teraz zachęcamy do przygotowania strojów świętych.

WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA

Do przedszkola zawitała jesień. Za nami pierwszy miesiąc pełen przygód i wspólnej zabawy.

Co słychać u Kaczuszek?

We wrześniu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Każda Kaczuszka otrzymała puchar przedszkolaka i pamiątkowy dyplom. W tym wyjątkowym dniu było mnóstwo śmiechu i zabawy. Kilka dni później zawitała do nas Pani Jesień, z którą miło spędziliśmy czas na pogawędce o zmieniającej się porze roku. Nasza grupa coraz lepiej się poznaje i wesoło spędza czas na wspólnej zabawie.

Co słychać u Wróbelków?

Jeszcze okulary przeciwsłonecznie, a już kalosze. We wrześniu u Wróbelków jak w kalendarzu meteorologicznym. Można zaobserwować dużo słońca – zwłaszcza na twarzach dzieci, czasami lekkie opady. Najbardziej podobają się nam jednak swawole i to, że możemy znów wspólnie się bawić. Już jesteśmy oficjalnie przedszkolakami – za nami “Pasowanie na przedszkolaka” oraz oczekiwane wyjście do kózek.

Co słychać u Orzełków?

Orzełki świetnie adaptują się w swojej nowej grupie przedszkolnej. Wrzesień jest dla nas czasem zawiązywania nowych przyjaźni oraz coraz lepszego poznawania przedszkola i wszystkich Pań, które w nim pracują. W pogodne dni bawiliśmy się na placu zabaw, natomiast podczas spacerów w deszczowe dni skakaliśmy po kałużach. 20 września odbyło się w naszej grupie pasowanie do grupy Orzełków. Uroczystość rozpoczęła się od przyrzeczenia oraz pokonania toru przeszkód, który zawierał czołganie się, bieg slalomem, przejście przez schody oraz skakanie na jednej nodze. Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie wielkiej kredki na ramieniu każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz upominki.