WRZEŚNIOWE WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA

Co słychać u Kaczuszek?

Wrzesień był dla Kaczuszek miesiącem adaptacji. Poznawaliśmy się nawzajem oraz naszą salę
i przedszkole. Znamy już imiona naszych kolegów i koleżanek. Wiemy gdzie odkładać nasze rzeczy, gdzie znaleźć ulubioną zabawkę
czy książeczkę. Przywitaliśmy też Panią Jesień i codziennie odkrywamy jej dary.

Co słychać u Wróbelków?

„Ćwierkają wróbelki od samego rana” to jedna z piosenek towarzyszący nam w miesiącu wrześniu! Nasze wróbelkowe towarzystwo jest bardzo rozśpiewane. Słychać nasze „trele” tu i tam!
W naszej grupie przywitaliśmy także naszą małą maskotkę – Wróbelka Elemelka, który będzie nam towarzyszył w tym roku przedszkolnym.
W minionym miesiącu dużo czasu poświęciliśmy na poznanie się, zabawy integracyjne, ćwiczenia psychomotoryczne, poznawanie zawodów. W sekrecie powiemy Wam, że za niedługo pojawią się u nas goście, którzy przedstawią nam swój zawód! Nie możemy się doczekać! Pracowaliśmy nad trzema nawykami, wychodzi nam to coraz lepiej. Obchodziliśmy także dzień kropki, który przypomina nam o tym, że każdy z nas ma talent, a i z małej kropki może powstać arcydzieło! Tego dnia Wróbelki między innymi tworzyły piękną tęczę składającą się małych kulek plasteliny. W dniu przedszkolaka szukaliśmy ukrytych w sali liter oraz wykonywaliśmy zadania specjalne dla prawdziwych przedszkolaków.Przyszła do nas piękna różnobarwna Pani Jesień, która opowiedziała
o sobie i swoich darach, a nawet się nimi z nami podzieliła. Tego też dnia byliśmy na jesiennym spacerze i bacznie obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę.A z okazji dnia chłopaka dziewczynki składały życzenia chłopcom, bawiliśmy się, a mali mężczyźni otrzymali medal. W Święto Aniołów Stróżów – wyklejaliśmy aniołki.Ach, jesteśmy ciekawi, co jeszcze przed nami!

Co słychać u Orzełków?

Podobnie jak nasza ulubiona gra planszowa “pędzące żółwie”
z dużym rozpędem rozpoczęliśmy rok przedszkolny. W wakacje zatęskniliśmy za tangramami, wspólnymi spacerami, zabawą
na placu zabaw, a najbardziej za sobą nawzajem. 
Na zajęciach z Panią Karoliną dowiedzieliśmy się, że gramy
do jednej bramki, tzn., że jesteśmy jak wspólnota. Uczyliśmy się współpracy w małych grupach. Z Panią Moniką przypominaliśmy sobie czym jest ojczyzna. Poznaliśmy niektóre nazwy Polskich miast, województw. Dowiedzieliśmy się, którędy przepływa Wisła, jak nazywa się stolica naszego kraju i dlaczego orzeł jest dla nas tak ważny. 
W dwa tygodnie nauczyliśmy się dwóch trzyzwrotkowych wierszy. Pani Marysia była z nas bardzo dumna. Przyszła do nas również Pani Jesień. Przyniosła nam kosz z darami.
Do orzełkowego teamu dołączyli Róża, Jacek oraz Jaś. Witamy Was serdecznie 🙂